ksys-logo
کد مطلب : 10130
تاریخ ثبت : 1396/11/01-09:10

سرویس کسب و کار واتساپ شروع به کار کرد

پلتفرم پیام‌رسان واتساپ یک سرویس جدید برای کسب و کارها معرفی کرد.
سرویس کسب و کار واتساپ شروع به کار کرد

واتساپ که در حال حاضر محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان در جهان محسوب می‌شود، تصمیم گرفته است وارد دنیای کسب و کارهای کوچک شود. سرویس جدید این پلتفرم با نام Whatsapp For Business از طریق فروشگاه گوگل‌پلی برای کاربران آمریکا، انگلیس، مکزیک، ایتالیا و اندونزی در دسترس قرار گرفته است. اما این فقط شروع کار است و در طی چند هفته آینده سرویس مورد اشاره در سراسر جهان در دسترس قرار خواهد گرفت. اما سؤالی که اکنون در ذهن بسیاری از کاربران وجود دارد این است که آیا این سرویس روش کسب و کار ما را تغییر خواهد داد؟

واتساپ بیزنس یک اپلیکیشن مجزا از پیام‌رسان واتساپ است. شرکت‌های مختلف و کسب و کارهای کوچک قادر خواهند بود با استفاده از این سرویس ارتباط مستقیم‌تری با مشتریان خود داشته باشند و همین موضوع نشان از آن دارد که پلتفرم پیام‌رسان مورد اشاره با حدود ۱.۳ میلیارد کاربر، به سرویس جدید خود کاملاً اطمینان دارد.

کاربران می‌توانند این اپلیکیشن را به‌صورت مستقیم از طریق فروشگاه گوگل‌پلی دانلود و آن را همانند سایر اپلیکیشن‌ها روی دستگاه خود نصب کنند. تاکنون هیچ اشاره‌ای به تاریخ انتشار نسخه آی‌اواس این اپلیکیشن جدید نشده و این سرویس فعلا فقط مختص کاربران اندروید است. اگر کاربران فقط قصد مدیریت کسب و کار خود را داشته باشند، نیازی به نصب یک اپلیکیشن مجزا از اپ پیام‌رسان اصلی واتساپ نخواهند داشت. مشتریان می‌توانند به‌صورت مستقیم و از طریق اپلیکیشن استاندارد واتساپ که از قبل از آن استفاده می‌کردند با فروشگاه‌های مورد علاقه‌ی خود ارتباط برقرار کنند. اپلیکیشن مجزای واتساپ بیزنس یک سری امکانات اضافه در اختیار افراد قرار خواهد داد که با بهره گرفتن از این ویژگی‌ها می‌توانند شرکت خود را مدیریت کنند. در ادامه به برخی از قابلیت‌های این اپ اشاره می‌کنیم:

    پروفایل‌های شرکت: با استفاده از این ویژگی کاربران می‌توانند اطلاعات مهم برای برقراری ارتباط با شرکت شما را بیایند.

    ابزارهای هوشمند پیام‌رسانی: پاسخ سریع، پیام‌های خوش آمدگویی یا پیام‌های از پیش برنامه‌ریزی شده.

    آمار و ارقام: اطلاعاتی در مورد پاسخ‌های شما و پیام‌های راهنما برای کاربران.

    واتساپ وب: امکاناتی مشابه قابلیت‌های پیام‌رسانی واتساپ که می‌توان از طریق رایانه به آن دسترسی پیدا کرد.

    نوع حساب کاربری: پروفایل شما به‌عنوان یک شرکت مشخص خواهد شد و کاربران می‌توانند شما را به شکل زیر مشاهده کنند:
 
واتساپ کسب و کار

برای استفاده از واتساپ بیزنس باید شماره‌ی تلفن کسب و کار خود را ثبت کنید؛ این یعنی اگر قبلا از واتساپ استاندارد استفاده کرده‌اید باید یک شماره‌ی دیگر ثبت یا حساب کاربری قبلی خود را از نسخه‌ی استاندارد واتساپ حذف کنید. این سرویس در واقع شبیه اپلیکیشن استاندارد واتساپ است و شما می‌توانید با نصب اپ مخصوص واتساپ بیزنس روی گوشی اندروید خود از آن بهره ببرید و به‌طور همزمان با رایانه از نسخه‌ی تحت وب این سرویس جدید استفاده کنید.
سرویس واتساپ کسب و کار چه زمانی برای سایر بازارها در دسترس قرار می‌گیرد؟

این سرویس فعلا از طریق فروشگاه گوگل پلی برای کاربران کشورهای اندونزی، ایتالیا، مکزیک، ایالات متحده‌ی آمریکا و انگلیس در دسترس قرار گرفته است. بر اساس اعلام رسمی واتساپ، طی چند هفته‌ی آتی شاهد ارائه‌ی این سرویس برای سایر نقاط جهان خواهیم بود.
صفایی
zoomit
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب