ksys-logo
کد مطلب : 10118
تاریخ ثبت : 1396/10/27-11:04

ایده‌ای جالب برای بسته بندی‌های آذوقه پناهندگان که تبدیل به اسباب بازی کودکان نیز می‌شود

ایده‌ای جالب برای بسته بندی‌های آذوقه پناهندگان که تبدیل به اسباب بازی کودکان نیز می‌شود
https://www.roozrang.com/wp-content/uploads/2017/11/Screenshot-2017-11-10-These-Boxes-For-Refugee-Supplies-Double-As-Kids%E2%80%99-Toys3.jpg

پناهندگان معمولا از کشورهای مختلف کمک هایی دریافت می کنند که در کارتن های مقوایی بسته بندی می شود و در نهایت این کارتن ها به دور ریخته می شود. یک طراح با نام لیسان کونینگ(Lisanne Koning) از کشور هلند کانسپتی در این مورد ارائه داده است که بسته بندی کارتن ها طوری طراحی می شود که بتوان آن را تبدیل به اسباب بازی برای کودکان کرد.

نام این پروژه “داخل جعبه” Inside the Box است. لیسان کونینگ با چاپ کردن اشکال رنگی و بازی های رومیزی روی بسته بندی های کارتنی کاری کرد که بچه ها بتوانند آن ها را با برش و تا کردن تبدیل به سرگرمی های جالبی بکنند.

یکی از بازی ها یک بازی رومیزی با تاس است که با بریدن و تا کردن بسته بندی مقوایی درست می شود و تم دزدان دریایی را دارد که به سرزمین شکلات ها سفر کرده اند. یکی دیگر از کارتن های بسته بندی، تصویرسازی کوهستان، تپه ها، بیابان و دریاست که حیواناتی نظیر شتر، زرافه و فلامینگو نیز در آن وجود دارد که وقتی آن را تکمیل می کنید شبیه به تکنیک کات-اوت Cut-out می شود. سومین جعبه یک کامیون است که با برش و تا کردن مقوا از روی الگو یک اسباب بازی به صورت حجمی خواهید داشت.

لیسان کونینگ این جمله را در وبسایت خود نوشته است: هر کودکی حق دارد که بدون هیچگونه دردسری و تحت هر شرایطی به بازی کردن بپردازد. او این ایده را ابتدا برای پناهندگان سوری در کشور هلند برای آکادمی دیزاین ایندهوون Design Academy Eindhoven انجام داد که در هفته دیزاین هلند به نمایش در آمد.


 
https://www.roozrang.com/wp-content/uploads/2017/11/Screenshot-2017-11-10-These-Boxes-For-Refugee-Supplies-Double-As-Kids%E2%80%99-Toys1.jpg
  


صفایی
روز رنگ
.چاپ مطلب
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید

آخرین مطالب